1396/08/28
سامانه اخبار
تاریخ: 1395/10/22 نظرات: 0 نظر نمایش: 118 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)


حضور مدیرکل امور شهری در نشست شورای سلامت خوزستان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور شهری و شوراها؛ دکتر کاظمی نژاد در نشست شورای سلامت استان که به ریاست استاندار خوزستان در سرسرای استانداری برگزار شد حضور یافت.


دکتر شریعتی در نشست شورای سلامت خوزستان در سرسرای جلسات استانداری افزود:یکی از علل شیوع بیماری سالک در استان از جمله اهواز ، پراکندگی نخاله های ساختمانی در مناطق شهری بخصوص حاشیه شهرهاست.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان در ادامه افزود: پراکندگی نخاله های ساختمانی علاوه بر اینکه چهره نازیبایی به شهرهای داده است سبب تشدید بیماری سالک و پیامدهای منفی ناشی از این بیماری شده است.

وی ضمن ابراز تاسف از شیوع بیماری سالک در استان بخصوص آثار دائمی آن بر روی پوست صورت دختران جوان بیان کرد: این وضعیت خطرناک ناشی از شیوع بیماری سالک ، مسئولیت شرعی و قانونی را متوجه مسئولان استان کرده است.

شریعتی ، شهرداری ها را در این خصوص مورد خطاب قرار داد و از اینکه نظارت دقیقی بر روی تخلیه نخاله های ساختمانی در نقاط مختلف شهرهای استان صورت نمی گیرد ابراز تاسف کرد.

وی افزود:باید به هر نحو ممکن از ریختن پراکنده نخاله های ساختمانی که منشاء بیماری سالک است و سلامت مردم را به شدت تهدید می کند جلوگیری کرد.

استاندار خوزستان در ادامه از ارائه طرحی جامع و فراگیر در استان و بهره گیری از الگوهای موفق برخی شهرها همچون مشهد که عملکرد خوبی در ساماندهی نخاله های ساختمانی داشته اند در نشست آینده شورای سلامت استان خبر داد و افزود: در این طرح باید وظایف هرکدام از سازمان ها به صورت دقیق و شفاف تبیین شود و اقدام های هرکدام مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حل معضل نخاله های ساختمانی در شهرهای استان بخصوص اهواز در گرو مشارکت دستگاههای مرتبط و همکاری بین بخشی و البته همکاری مردم است بیان کرد:اگر همکاری بین بخشی وجود نداشته این طرح موفق نخواهد بود و بیماری سالک مهار نمی شود.

شریعتی با اشاره به اینکه در بازدید از مناطق مختلف شهرهای استان شاهد پراکندگی و تخلیه نخاله های ساختمانی بوده است و این مساله هر روز وسعت بیشتری به خود می گیرد خواستار برخورد جدی و قانونی با تخلیه کنندگان نخاله های ساختمانی که به گفته وی با سلامت مردم بازی می کنند شد.

 

کد: 27613
نویسنده خبر: عبدالوهاب چندکاری
 
تصاویر مرتبط
  • حضور مدیرکل امور شهری در نشست شورای سلامت خوزستان
  • حضور مدیرکل امور شهری در نشست شورای سلامت خوزستان
امتیاز بندی