1397/08/28
سامانه اخبار
تاریخ: 1396/07/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 167 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
به میزبانی شهرداری خرمشهر برگزار شد:

نشست ستاد اربعین استان با حضور مدیرکل امور شهری و شوراها

نشست ستاد اربعین استان با حضور مدیرکل امور شهری و شوراها
مدیرکل امور شهری و شوراها با حضور در خرمشهر، در جلسه ستاد اربعین استان که به منظور بررسی وضعیت خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) که قصد عبور از مرز شلمچه را دارند برگزار شد، حضور یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور شهری و شوراها؛ شهاب صدیقی در جلسه ای که در محل شهرداری خرمشهر و بمنظور بررسی روند آماده سازی مرز شلمچه جهت میزبانی از زائران حسینی(ع) برگزار شد، شرکت نمود.

در این نشست چگونگی خدمت رسانی دستگاههای مختلف بررسی و مقرر شد همه ادارات و دستگاههای مربوطه، امکانات و تجهیزات موردنیاز برای میزبانی هرچه بهتر از زائران را فراهم نمایند.

لازم به ذکر است همه ساله تعداد زیادی از زائران مراسم پرشور اربعین حسینی(ع) به علت موقعیت جغرافیایی و امکانات مرز شلمچه، این نقطه را برای گذر خود انتخاب می کنند

یکی از موضوعات مهم در  مراسم اربعین  سال گذشته، اختلاف سطح خدمات‌دهی به زائران کشورمان در مرزها بود که با مدیریت صحیح در مرز خروجی شلمچه با جمعیت کمتر و خدمات‌دهی بهتر نسبت به مرز مهران مواجه بودیم.

در مراسم اربعین سال گذشته کمتر از هشت درصد از هموطنان برای سفر به عتبات در ایام اربعین از مرز هوایی خروج پیدا کردند و 92 درصد زائران از مرز زمینی به عراق وارد شدند؛ از میزان زائرانی که در ایام اربعین حسینی سال گذشته از مرزهای زمینی به عراق ورود پیدا کردند در حدود 52 درصد مرز مهران را انتخاب کردند و 48 درصد دیگر نیز از مرزهای شلمچه و چزابه به عراق عزیمت کردند.

کد: 36275
نویسنده خبر: دبیر خبر
 
تصاویر مرتبط
  • نشست ستاد اربعین استان با حضور مدیرکل امور شهری و شوراها
  • نشست ستاد اربعین استان با حضور مدیرکل امور شهری و شوراها
امتیاز بندی