1397/05/25
سامانه اخبار
تاریخ: 1396/07/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 185 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
پنجشنبه این هفته صورت گرفت:

سفر معاون عمرانی وزارت کشور به خوزستان

سفر معاون عمرانی وزارت کشور به خوزستان
معاون عمرانی وزیر کشور در سفر به خوزستان و با همراهی استاندار و سایر مدیران استانی، پس از بازدید از مرز چذابه جلسه ستاد اربعین استان را تشکیل داده و سپس با حضور در مقر استانداری در نشست توسعه شهری و روستایی حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان؛ مهندس افشانی معاون عمرانی وزارت کشور پنجشنبه این هفته با سفر به خوزستان، به همراه دکتر شریعتی استاندار خوزستان و سایر مدیران استانی از مرز جذابه بازدید نمود.

مسئولین در این بازدید از وضعیت آمادگی مرز برای میزبانی زائرین اربعین حسینی(ع) بازدید نموده و پس از آن در جلسه ستاد اربعین استان حضور یافتند.

در این نشست که با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیرکل امور شهری و شوراها، فرماندار دشت آزادگان، نماینده شهرداری تهران و سایر مدیران مربوطه برگزار شد، دکتر هاشمی زاده از آخرین اقدامات و چگونگی خدمت رسانی به زائران در دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه گزارشی ارائه داد.

همچنین استاندار خوزستان درمورد اقدامات زیرساختی انجام شده توضیحاتی ارائه داده و بر اتمام این پروژه ها در کوتاهترین زمان ممکن تاکید کرد.

پس از این نشست نیز مهندس افشانی و هیات همراه ایشان با حضور در اهواز، در همایشی که به میزبانی استانداری خوزستان تحت عنوان "نشست توسعه شهری و روستایی خوزستان" و با حضور شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای این استان برگزار شد، شرکت نمودند.

افشانی در این جلسه عنوان کرد: نهاد شورا به عنوان یک نهاد اجتماعی نوپا، دارای اهمیت فراوانی بوده و باید به عنوان یک وظیفه دینی و ملی برای تقویت آن تلاش کرد.

وی ادامه داد: اکنون باید مبنای رفتارمان را جمع گذاشته و مبنای عمل مان را بر قانون و رعایت حقوق انسان ها و تعامل برای احقاق حقوق مردم بگذاریم.

معاون عمرانی وزیر کشور افزود: اگر مبنای رفتار ما قانون باشد، بسیاری از مشکلاتی که رخ داده و می دهد، اتفاق نخواهد افتاد.

وی بیان کرد: اکنون سال هاست که حیات کشور به شرایط اقتصادی خوزستان بستگی دارد و همین امر بر موقعیت حساس این استان می افزاید.

وی گفت: در حال حاضر تمام درآمد محقق شده شهرداری اهواز از نصف درآمد تحقق یافته شهرداری شیراز نیز کمتر است که این امر جای تامل دارد که چنین استانی نتواند درآمد بالایی داشته باشد. 

افشانی ادامه داد: اکنون دولت نمی تواند مشکل درآمد پایین شهرداری ها را حل کند اما برای سهم 50 درصدی دولت از مالیات بر ارزش افزوده به صورت جدی می توان پیگیری کرد.

وی گفت: مشکلات اقتصادی شهرداری ها زمانی رفع می شود که اعتماد مردم نسبت به این ارگان بالا برود. 

افشانی گفت: باید مردم برای رفع مشکلات شهرداری ها در کنار ما قرار گرفته و اطمینان داشته باشند پولی که پرداخت می کنند به بهترین شکل هزینه می شود.

وی بیان کرد: امروزه طرح های جامع خوبی تصویب شده و طرح های تفضیلی آن نوشته می شود اما این طرح ها به راحتی کنار گذاشته می شود و به معنای واقعی کلمه ارزش های زیست محیطی به تاراج گذاشته می شوند.

وی ادامه داد: باید طرح های تفضیلی و هادی را جدی گرفت و از دستکاری در آن جلوگیری شود.

وی بیان کرد: اکنون فروش ارزش های زیست محیطی در شهرهای کشور به وضوح احساس می شود و یکی از دلایل اصلی اختلاف شورا ها و شهرداری ها عدم اشراف بر قانون است.

 

کد: 36622
نویسنده خبر: دبیر خبر
 
تصاویر مرتبط
  • سفر معاون عمرانی وزارت کشور به خوزستان
  • سفر معاون عمرانی وزارت کشور به خوزستان
  • سفر معاون عمرانی وزارت کشور به خوزستان
  • سفر معاون عمرانی وزارت کشور به خوزستان
  • سفر معاون عمرانی وزارت کشور به خوزستان
  • سفر معاون عمرانی وزارت کشور به خوزستان
امتیاز بندی