1397/05/25
سامانه اخبار
تاریخ: 1396/08/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 205 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
اداره کل امور شهری و شوراها برگزار کرد:

گردهمایی شهرداران استان با محوریت آمار و اطلاعات

گردهمایی شهرداران استان با محوریت آمار و اطلاعات
صبح امروز مورخ 29 آبان ماه گردهمایی شهرداران استان خوزستان به همت اداره کل امور شهری و شوراها برگزار شد و مسائل حوزه آمار و اطلاعات شهرداریها توسط مدیرکل امور شهری و کارشناسان این اداره کل ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور شهری و شوراها؛ گردهمایی شهرداران استان با محوریت آمار و اطلاعات و با حضور مدیرکل و کارشناسان اداره کل امور شهری و شوراها، شهرداران استان، مسئولین فنی و عمرانی و رابطین آماری شهرداریهای سراسر استان در محل سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد.

در این همایش مسائل مختلف حوزه آمار و فناوری اطلاعات ارائه شد و توضیحاتی پیرامون سامانه کنترل پروژه که توسط اداره کل امور شهری طراحی و پیاده سازی شده است ارائه گردید.

شهاب صدیقی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان در این گردهمایی ضمن خوشامدگویی به حاضرین تاکید کرد: اهمیت بحث آمار و اطلاعات بر هیچکس پوشیده نیست، و اگر آن فرد مدیریت یا مسئولیتی نیز داشته باشد این اهمیت و توجه باید دوچندان باشد.

مدیرکل امور شهری افزود: یکی از جوانب مهم توجه به آمار، کمک شایانی است که آمار و اطلاعات صحیح می تواند به احقاق حقوق شهر و شهروندان ارائه دهد.

صدیقی ادامه داد: بدون برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت نمی توان در هیچ سطحی از مدیریت موفق شد و زمینه و ضرورت هرگونه برنامه ریزی، آمار و اطلاعات صحیح و موثر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود علاوه بر تاکید به تمامی شهرداریها جهت ارائه آمار و اطلاعات صحیح و به موقع و همکاری منظم با واحد آمار و فناوری اطلاعات این اداره کل، جنبه های تشویقی و تنبیهی تعیین شده برای عدم همکاری را نیز شرح داده و از شهرداریهای منظم در بحث ورود اطلاعات در سامانه آماری مذکور قدردانی نمود.

در ادامه مهندس انتشاری به ارائه اطلاعاتی درخصوص مسائل و اقدامات حوزه آمار و فناوری اطلاعات شهرداریها پرداخت و تاکید کرد: ورود صحیح و بموقع اطلاعات در سامانه جامع آماری شهرداریها که توسط این اداره کل و برای اولین بار در کشور طراحی شده است، علاوه بر ارائه گزارشات مدیریتی مفید برای مجموعه استانداری، میتواند برای خود شهرداریها نیز مفید بوده و به شهرداران در تحلیل عملکرد مجموعه شهرداری و مقایسه خود با دیگر شهرداریها کمک نماید.

مسئول واحد آمار و فناوری شهرداریها همچنین توجه شهرداران را به مصوبات کارگروه فناوری جلب نموده و مواردی از جمله مکانیزاسیون فرایندهای اداری در شهرداریها و برون سپاری را از جمله اولویت های شهرداریها در این حوزه عنوان نمود.

وی افزود: دکتر شریعتی استاندار محترم نیز توجه ویژه ای به این مباحث بویژه سامانه آماری شهرداریها داشته و بصورت مستقیم با نام کاربری و رمز عبور ویژه آمار این سامانه را رصد می کنند؛ لذا از همه رابطین آماری درخواست می شود نظم و دقت خود را در این زمینه به حداکثر برسانند.

در ادامه مهندس قارونی توضیحاتی را درخصوص سامانه کنترل پروژه که یکی از بخش های جدید سامانه جامع آماری شهرداریها است ارائه داد.

وی با ارائه تصویری تمامی بخش های مختلف این سامانه اعم از جزئیات پروژه ها، پیمانکاران، اعتبارات و ... نحوه کار با سامانه مذکور، ورود اطلاعات و گزارش گیری از آن را به تفصیل شرح داده و به سوالات حاضرین در این باره پاسخ داد.

کد: 37597
نویسنده خبر: دبیر خبر
 
تصاویر مرتبط
  • گردهمایی شهرداران استان با محوریت آمار و اطلاعات
  • گردهمایی شهرداران استان با محوریت آمار و اطلاعات
  • گردهمایی شهرداران استان با محوریت آمار و اطلاعات
  • گردهمایی شهرداران استان با محوریت آمار و اطلاعات
  • گردهمایی شهرداران استان با محوریت آمار و اطلاعات
امتیاز بندی