1397/11/28
سامانه اخبار
تاریخ: 1397/03/19 نظرات: 0 نظر نمایش: 162 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مدیرکل امور شهری وشوراها:

مناطقی که اعتبار بند "و" تبصره "6" را دریافت کردند ساماندهی محل دفن را سرعت بخشند

مناطقی که اعتبار  بند "و" تبصره "6" را دریافت کردند ساماندهی محل دفن را سرعت بخشند
صبح امروز کارگروهی بمنظور بررسی هزینه کرد اعتبار بند "و" تبصره "6" قانون بودجه و همچنین بررسی پیشنهادات شهرداریهای استان جهت اعطای تسهیلات درآمدزا، به ریاست مدیرکل امور شهری و شوراها و با حضور شهرداران شهرستانهای ماهشهر، ایذه، قلعه تل و خرمشهر در سالن جلسات معاونت عمرانی تشکیل گردید.

 روز شنبه 19 خردادماه نشست بررسی هزینه کرد اعتبار بند "و" تبصره "6" قانون بودجه و همچنین بررسی پیشنهادات شهرداریهای استان جهت اعطای تسهیلات درآمدزا، به ریاست مدیرکل امور شهری و شوراها و با حضور شهرداران شهرستانهای ماهشهر، ایذه، قلعه تل و خرمشهر  برگزار گردید. در این نشست که در محل سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد گزارشی از اقدامات انجام شده تاکنون، ارائه شد و مشکلات اجرایی موجود عنوان شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شهاب صدیقی در این نشست بر لزوم ارائه گزارش جامع و مستند اقدامات صورت گرفته به اداره کل امور شهری و شوراها جهت انعکاس به سازمان شهرداریها و دهیاری کشور تاکید کرد و افزود: جهت ساماندهی محل های دفن، مناطقی که اعتبار دریافت کردند روند اقدامات اجرایی را تسریع بخشند.

در ادامه این نشست مدیرکل امور شهری و شوراها توضیح داد: با توجه به وضعیت درآمدی شهرداریها و ایجاد بستر مناسب اخذ تسهیلات قرض الحسنه ضروریست شهرداریها از این فرصت استفاده نموده و برابر شیوه نامه اعطای تسهیلات مدارک و مستندات لازم را هر چه سریعتر به این اداره کل ارسال نمایند.

در خاتمه این نشست مباحث مطرح شده جمع بندی و چند مورد به شرح ذیل بعنوان مصوبات این نشست اعلام گردید:

مقرر گردید:

- با عنایت به بالا بودن برآورد خرید اقلام فنی سلول محل دفن بهداشتی پسماند ماهشهر (ژئوتکستایل و ژئومبران) نسبت به اعتبار پرداختی بند "و" تبصره "6" قانون بودجه به شهرداری چمران جهت احداث سلول دفن بهداشتی منطقه 4 استان(ماهشهر)، مقرر گردید شهرداری ماهشهر حداکثر ظرف مدت یک هفته نسبت به اخذ مجوزهای قانونی لازم از شورای اسلامی شهر ماهشهر اقدام و مابقی اعتبار مورد نیاز را به حساب شهرداری چمران جهت برگزاری مناقصه خرید اقلام یاد شده طبق نظر مشاور طرح جامع مدیریت پسماند منطقه اقدام نماید.

- بمنظور هزینه کرد اعتبار پرداختی جهت ساماندهی محل دفن پسماند منطقه 5 استان(ایذه) شهرداری ایذه نسبت به تحویل برآورد هزینه ها و همچنین نقشه های اجرایی به شهرداری قلعه تل اقدام و شهرداری قلعه تل حداکثر ظرف مدت یک هفته نسبت به برگزاری مناقصه خرید دیوارهای پیش ساخته بتنی اقدام نماید.

- شهرداریهایی که دارای پروژه درآمدزا هستند تا هفته آینده نسبت به ارائه طرح توجیهی و مستندات فنی پروژه به این اداره کل اقدام نمایند تا در جلسه کارگروه بعدی مطرح گردد.

کد: 42177
نویسنده خبر: دبیر خبر
 
تصاویر مرتبط
  • مناطقی که اعتبار  بند "و" تبصره "6" را دریافت کردند ساماندهی محل دفن را سرعت بخشند
  • مناطقی که اعتبار  بند "و" تبصره "6" را دریافت کردند ساماندهی محل دفن را سرعت بخشند
امتیاز بندی