1397/11/28
سامانه اخبار
تاریخ: 1397/03/21 نظرات: 0 نظر نمایش: 124 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون عمرانی استانداری خوزستان:

ضرورت افزایش آگاهی عمومی در پیشبرد اهداف کارگروه نهضت سبز


 دومین جلسه نهضت فضای سبز در سال 97 به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارخوزستان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، دومین جلسه کارگروه نهضت فضای سبز استان در سال جاری با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیران کل امور شهری و روستایی استانداری و اعضای این کارگروه ، به دبیری اداره کل منابع طبیعی استان در محل سالن جلسات معاونت عمرانی تشکیل شد.

معاون عمرانی استاندار در این جلسه رسالت کارگروه نهضت سبز را در دو بخش اساسی قابل پیگیری دانست و تصریح کرد: بخش اول نگهداری منابع موجود با توجه به چالشهای پیش رو از جمله وزش باد و طوفان وشکستگی نهال ها و خشکسالی و بیماری و بخش دوم پیگیری کارهای انجام شده در گذشته و ادامه آنها است.

جلوگیری از هرس غیرحرفه ای درختان، نگهداری جنگلها و فضاهای سبز پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی با توجه به خشکسالی موجود و چاره اندیشی برای آبیاری نهال های کشت شده از جمله موارد مورد تاکید معاون استاندار در بخش اول بود که خواستار پیگیری جدی آنها از سوی اداره کل منابع طبیعی استان شد.

همچنین هاشمی زاده در بخش دوم بر لزوم تشکیل کمیته فنی با محوریت منابع طبیعی استان، و عضویت جهاد کشاورزی، شهرداری، فرمانداری و راهداری با هماهنگی کامل و تقسیم کار مشخص برای پیگیری فعالیتهای قابل انجام در حوزه نهضت سبز در استان تاکید کرد.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به نقش آگاهی عمومی و ایجاد انگیزه در مردم ، بهره گیری از ظرفیت سازمانها و تشکل های مردم نهاد در پیشبرد اهداف کارگروه نهضت سبز را بسیار مفید خواند و تعریف منافع برای مردم و سازمانهای مردمی را در توسعه کاشت نهال و نگهداری از این منابع موثر دانست.

همچنین حسینی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری در این جلسه با اشاره به سیاست کلی دولت در خصوص اجرای نهضت سبز گفت: دهیاری ها و شوراهای روستایی در این خصوص بسیج شده و آماده هرگونه همکاری هستند.

حسینی اضافه کرد: با اطلاع رسانی های بعمل آمده دهیاری های استان هم به عنوان یک وظیفه ملی و هم یک تکلیف اداری در خصوص نهالکاری در استان اعلام آمادگی نموده اند.

وی از فعالیت 55 تعاونی دهیاران در استان یاد کرد و از منابع طبیعی استان خواست که این تعاونی ها را به عنوان منبع اصلی تهیه نهال مورد نیاز در استان مد نظر قرار دهند.

گفتنیست در ابتدای این نشست مصوبات جلسه گذشته یک به یک قرائت و موارد انجام و عدم انجام این مصوبات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

موضوع نهال کاری مسیرهای دسترسی بین شهری و جاده های درون استانی از جمله مسیرهای سوسنگرد، حمیدیه، بستان تا چذابه، اهواز به سوسنگرد و رامهرمز ، شهرستان کارون و جاده اهواز آبادان و مدیریت فرمانداری ها بر کشت نهال از جمله مصوبات بررسی شده در این نشست بود که با حضور فرماندارکارون ، نمایندگانی از شهرهای مربوطه و مدیرکل منابع طبیعی استان هماهنگی های لازم در این خصوص به عمل آمد.

گفتنیست در سال 96 در مجموع 562 هزار اصله نهال در استان کشت شده که از این تعداد 289 هزار اصله در قالب نهضت سبز در حاشیه جاده ها و ورودی و خروجی شهرها و روستاها و محدوده پادگانهای نظامی کشت شده. تعداد 273 هزار اصله نهال نیز در مناسبتهای خاص مانند روز درختکاری و هفته منابع طبیعی جهت کشت بین مردم توزیع شده است.

کد: 42242
نویسنده خبر: دبیر خبر
 
تصاویر مرتبط
  • ضرورت افزایش آگاهی عمومی در پیشبرد اهداف کارگروه نهضت سبز
امتیاز بندی