1398/03/01
سامانه اخبار
تاریخ: 1397/10/17 نظرات: 0 نظر نمایش: 144 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)


استان برای استقبال از مهمانان نوروزی آماده می شود


  به گزارش واحد اطلاع رسانی امور شهری و شوراها، جلسه هماهنگی دستگاههای ذیرربط جهت استقبال از مهمانان نوروی صبح امروز 17 دی ماه با حضور مدیر کل امور شهری و شوراها، و اعضاء ستاد خدمات سفر در محل سالن جلسات معاونت عمرانی برگزار شد.

به نقل از این پایگاه، استان خوزستان با برنامه ریزی و آماده سازی تمهیدات ویژه، در آستانه سال جدید، در تلاش است که شرایط و تسهیلات لازم برای انجام هر چه بهتر، مطلوب تر سفرهای نوروزی و ایجاد فضایی ایمن و با شور و نشاط را برای مهمانان نوروزی فراهم کند.

در این جلسه مدیرکل امور شهری و شوراها بیان کرد، خوزستان با وجود جاذبه های های گردشگری و شرایط آب و هوایی مساعد در فصل بهار، یکی از بهترین نقاط کشور برای گردشگران نوروزی محسوب می شود. 

وی تاکید نمود، مسئولین مربوطه در قالب ستادهای هماهنگی و کمیته، جهت رفع نقاط ضعف های موجود و ارتقاء توانمندی ها و ظرفیت های موجود استان برای جذب بهتر گردشگران نوروزی تلاش مضاعف نمایند.

صدیقی یادآور شد خدمات رسانی به شهروندان و استقبال از مهمانان نوروزی در فصل بهار از اولویت های استان است.

در پایان جلسه مقرر گردید اداره کل امور شهری و شوراها استانداری هماهنگی های لازم را جهت برگزاری نشست مشترک مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان، شهرداران و همچنین روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان بمنظور معرفی جاذبه های گردشگری استان و معرفی اقدامات صورت گرفته معمول نماید.

همچنین بمنظور رفع نواقص و کمبودهای مجتمع های خدمات رفاعی بین راهی، پایانه های حمل و نقل، جایگاههای سوخت رسانی، سرویس های بهداشتی عمومی و... در سطح شهرستانهای استان مقرر گردید اداره کل امور اجتماعی استانداری مکاتبه لازم را با فرماندارن جهت تشکیل کمیته های مشترک ارزیابی توسط دستگاههای ذیربط معمول و پیگیری لازم در این خصوص انجام نمایند.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز مقرر گردید نسبت به استاندارد سازی نقاط حادثه خیز و همچنین نصب علائم هشدار دهنده و ترافیکی در تمامی محورهای ورودی و همچنین محورهای اصلی اقدام نماید.

همکاری فرماندهی نیروی انتظامی جهت استقرار پست های سیار و همچنین گشت زنی در سطح میادین، پارکها و محلات شهرهای استان بمنظور تامین امنیت شهروندان و مسافران نوروزی در ایام نوروز  و تنظیم تقویم زمانی برگزاری جلسات جهت پیگیری مسائل و هماهنگی بیشتر بین دستگاههای عضو از دیگر مصوبات این جلسه می باشد.

 

کد: 47963
نویسنده خبر: دبیر خبر
 
تصاویر مرتبط
  • استان برای استقبال از مهمانان نوروزی آماده می شود
  • استان برای استقبال از مهمانان نوروزی آماده می شود
  • استان برای استقبال از مهمانان نوروزی آماده می شود
امتیاز بندی